9.6 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůMagazínTakto vypadá tradiční architektura v moderním provedení

Takto vypadá tradiční architektura v moderním provedení

Přestože v současné době převládá trend moderního urbanistického designu, zejména s prvky skandinávské jednoduchosti, naše tradiční slovenská architektura také není k zahození.

Slovenští designéři TOLICCI se věnují tvorbě vizualizací interiérového designu v nemovitostech na Slovensku. Dvoupodlažní rodinný dům o rozloze 300 m2 dostal do svého interiéru opravdu netradiční kombinaci. Prvky, které jsme kdysi mohli vidět ve slovenské lidové architektuře, se dnes objevují ve zcela jiném světle, doplněné o moderní a designérské skvosty.

V interiéru domu je nejvýraznějším prvkem dřevo, které můžeme spatřit jako doplněk sněhobílého interiéru, se kterým ostře kontrastuje. Dominantou je nádherný strop z dřevěných trámů, patřící mezi prvky lidové architektury, kterou jsme mohli spatřit v dřevěnicích. Ten je doplněn o designová svítidla, která dávají celému interiéru osobitý ráz. Obývací pokoj spojený s kuchyní, které dominuje „ostrůvek“, je zařízen v minimalistickém stylu, který však působí velmi útulně. Celý interiér doplňují zlaté detaily, které jsou charakteristickým rysem pro práci designérů TOLICCI.

Moderní koupelna také obsahuje podobné prvky, jaké můžeme spatřit v celém domě. Kombinace dřeva, bílé, zlaté a přírodních prvků je v koupelně velmi příjemná. Mimo jiné je v ní vytvořen zajímavý prvek, kterým je „chodníček“ z oblázků.

Horní patro obsahuje otevřený prostor, který působí jako chillout zóna. Kolem ní jsou moderně zařízené, prostorné ložnice, kterým dominují zemité barvy. Krása jednoduchosti vytváří pohodlí domova, které je jako stvořené pro odpočinek po pracovních dnech a příjemné trávení víkendů s rodinou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek